trening

Wakacyjny obóz biegowy 2022

Jest mi niezmiernie miło napisać: zapraszam na kolejny obóz z Olszewskimi! To już 4 rok z rzędu mogę Was zaprosić na obóz biegowy ze mną i Bartkiem. Co prawda część z Was na pewno wie o tym obozie już od jakiegoś czasu z naszych social mediów i Bartka bloga, ale żeby wszystko było jasne i klarowne, wrzucam wszystkie szczegóły również tu, bo mamy jeszcze kilka miejsc.

Informacje i formalności:

Zapisy na obóz są otwarte do końca maja i nie przypadkowo piszę w liczbie pojedynczej. Latem odbędzie się tylko jeden tygodniowy obóz biegowy. Podobnie jak w zeszłym roku, widzimy się w Pensjonacie Wigierskim w samym sercu Wigierskiego Parku Narodowego.

 • Termin – 26.06 – 03.07  – 7 noclegów 
 • Lokalizacja – Suwalszczyzna, Pensjonat Wigierski 
 • Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych. Pokoje 4 osobowe dla grup znajomych.
 • Trenerzy: Bartek Olszewski, Kasia Gorlo-Olszewska, Paweł Lipiński;
 • Opieka fizjoterapeuty: Mateusz Chajęcki (Dr Łokieć)
 • Cena:
  • 2190 zł; zaliczka w wysokości 500 zł jest gwarantem miejsca. Dla naszych zawodników oraz osób, które już z nami były na obozach 100 zł zniżki.
  • Osoba towarzysząca, niebiegajaca 1790 zł, zaliczka w wysokości 500 zł jest gwarantem miejsca.
 • Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja w cenie. Posiadamy opcję diety wegetariańskiej oraz wegańskiej!
 • Ubezpieczenie NNW
 • Dojazd na obóz oraz do okolicznych atrakcji i Suwałk we własnym zakresie (zbieramy się w grupy i jedziemy na bieżnię).
 • Osoby zgłaszające się prosimy o wysłanie maila na adres: treningi.olszewscy@gmail.com, w odpowiedzi prześlemy wszelkie szczegóły i formularz do wypełniania. 

Program

Obóz zaczynamy 26 czerwca od wspólnego obiadu (okolice 15:00). Po obiedzie mamy chwilę dla siebie na rozpakowanie, złapanie oddechu po podróży i przed kolacją ruszamy na pierwszy wspólny trening biegowy połączony z treningiem techniki. Już w obozowych koszulkach! Po kolacji naturalnie następuje integracja, a kolejnego dnia rano widzimy się już od rana na treningu.

Rozkład poszczególnych dni jest podobny:

 • przed śniadaniem widzimy się na porannym rozruchu: 20 minut truchtu + ćwiczenia (mobility, elementy jogi, rozciąganie, rolowanie – w zależności od dnia)
 • trening właściwy wypada najczęściej 2-3 godziny po śniadaniu; ewentualne zmiany są dyktowane warunkami atmosferycznymi;
 • obiad i czas wolny (okolice 14:30-17:00); czas wolny czasem zamieniamy na wspólne wycieczki,  wykład lub trening uzupełniający (przynajmniej 2 w trakcie obozu)
 • kolacja w okolicach 19:00 (po kolacji czas wolny lub wykład)

Dodatkowo jednego dnia jedziemy wszyscy na trening na bieżni lekkoatletycznej w Suwałkach. Jeden dzień spędzamy na kajakach i spływamy rzeką Czarną Hańczą. Pracę na obozie podsumujemy startem na 5 km podczas Festiwalu Biegowego Reso Suwałki, a ostatni wieczór żegnamy się przy wspólnym ognisku i 3 lipca po śniadaniu rozjeżdżamy się 🙁 

Nowości

Stali bywalcy pewnie już wyczytali między wierszami i wiedzą co się zmieni w tym roku. Przede wszystkim jest nam super miło poinformować, że przez cały obóz będzie z nami obecny fizjoterapeuta Mateusz Chajęcki. Mateusz znany w Warszawie i telewizji 😉 jako Dr Łokieć oraz Paulina, prywatnie żona Mateusza, a zawodowo znana jako Dr Stopa – podolog. Paulina naprawia stopy biegaczy i jest w tym najlepsza!

Poza tym nowością będzie start na 5 km w Reso Suwałki i trochę zmieniony program treningowy. NIezmiennie w ekipie ze mną i Bartkiem występuje Paweł Lipiński, za co bardzo dziękujemy Pawłowi.

Podsumowanie

Dla kogo jest ten wyjazd? Nie ukrywamy, że jest to stricte biegowy obóz, ale gościmy na nami biegaczy na przeróżnych poziomach zaawansowania i robimy wszystko by każdy czuł się zaopiekowany i wyciągnął jak najwięcej. Ćwiczenia i wykłady także są układane pod biegaczy. Odnajdą się tu osoby biegające maksymalnie 10 km w godzinę, jak i maratończycy z życiówkami poniżej 2:40. Mamy w ekipie szalone samotne serca, jak i całe rodziny 🙂 Integracja naszych uczestników to jeden z naszych mocnych atutów, a niewiele mamy z tym wspólnego 🙂 Do tego okolice i praktycznie idealna pogoda w tym terminie sprawiają, że co roku chętnie wracamy na Suwalszczyznę a wraz z nami mocna ekipa biegaczy.

Jeżeli masz pytania dotyczące wyjazdu lub chciałbyś/ałabyś zapisać, pisz na adres treningi.olszewscy@gmail.com

Do zobaczenia!

Share: