motywacja

„Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie!”

Bieg, dzięki któremu możesz pomóc kobietom doświadczającym przemocy.

Okres późnej wiosny i wczesnego lata większość z nas kojarzy się z biegami na dystansie 5 oraz 10 km, prawda? Dla jednych są to imprezy docelowe, dla innych idealny czas pomiędzy maratonami, który warto wykorzystać na przyspieszenie i sprawdzenie swojej kondycji. Dla wszystkich, niezależnie od motywacji biegowych, mam propozycję biegu, który nie tylko da możliwość sprawdzenia swojego przygotowania, ale przede wszystkim pozwoli pomóc potrzebującym.

Mowa o biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”, który obędzie się już 18 czerwca. To wydarzenie, które od 14 lat organizuje Stowarzyszenie Truchtacz.pl, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz fabryka Avon. Cel jest szczytny – każda osoba biorąca udział w biegu może wesprzeć osoby doświadczające przemocy.

Sama wiele lat temu uczestniczyłam w tym wydarzeniu. Pamiętam jak dziś, że próbowałam wtedy  złamać 40 minut w towarzystwie Bartka, a po swoim biegu towarzyszyliśmy ostatniemu biegaczowi na ostatnim kilometrze do mety.

Jak jeszcze mogłabym Was zachęcić do udziału w tym wartościowym wydarzeniu? A na przykład podkreślając:

  • ASPEKT CHARYTATYWNY

Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” to część ogólnopolskiej kampanii Avon Kontra Przemoc, nakierowanej na przeciwdziałanie przemocy, którą firma realizuje już od prawie dwóch dekad. Dlatego w pakietach startowych dla biegaczy co roku znajdują się przedmioty ze znakiem nieskończoności, który jest symbolem walki z przemocą. W tym roku są to bransoletki. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany „Niebieskiej Linii”, działającej przy Instytucie Psychologii Zdrowia, na pomoc prawną i psychologiczną dla osób doświadczających przemocy. Wszystko po to, aby dać im szansę na nowe życie. Dodatkowo sam udział w wydarzeniu jest wyrazem solidarności z takimi osobami i pokazaniem im, że nie są sami – mają wsparcie, a to też ma ogromne znaczenie.

  • IMPREZA RODZINNA

Nie musimy być maratończykami, żeby wziąć udział w biegu. Organizatorzy przygotowali trasy o różnych długościach, w tym taką w wariancie rodzinnym – na 2 km. Zatem do wyboru mamy trzy dystanse: 10 km, 5 km oraz wspomniane 2 km. Możemy powalczyć o życiówkę albo z uśmiechem pokonać najkrótszy dystans z dzieckiem – nie raz widziałam tu biegnących rodziców z wózkami czy swoimi nieco starszymi już pociechami. Jako mama uważam, że to super pomysł ? Ja już chyba wiem, na którą odległość postawię w tym roku. Dodatkowo bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” stanowi część obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, a w tym roku także obchodów 600-lecia nadania Garwolinowi praw miejskich. 18 czerwca w mieście odbędą się zatem imprezy towarzyszące, w tym przemarsz korowodu z orkiestrą dętą, występy muzyczne i impreza taneczna. Nina również będzie zachwycona, bo nie zabraknie straganów, na których będzie można kupić przeróżne pamiątki.

  • TRASA BIEGÓW

Jak już wspomniałam, możemy wziąć udział w biegach na trzech różnych dystansach. Biegi na 5 km i 10 km posiadają atesty, są to również trasy, które sprzyjają osiągnięciu dobrych wyników. Do dyspozycji mamy oznaczenia kilometrów i pacemakerów. W tym roku start imprezy został zaplanowany przed południem (bieg na 2 km wystartuje o 9:45, na 5 km – o 10:00, a na 10 km – o 10:10), dlatego słońce (w razie upału) nie powinno stanowić utrudnienia. Jednym słowem: zarówno osoby walczące o rekord życiowy, jak i te, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, nie mogą wybrać lepszej imprezy!

  • ŚWIETNA ORGANIZACJA

Kilkanaście lat doświadczenia sprawia, że organizacja wydarzenia jest naprawdę świetna. Sprawnie działające biuro zawodów, punktualność, przepustowość trasy, koszulki, bogate pakiety startowe, nagradzane kategorie wiekowe. Myślę, że każdy biegacz jest usatysfakcjonowany!

  • URODZINY BARTKA

Jeżeli jeszcze nie jesteście przekonani, koniecznie wpadnijcie złożyć życzenia Bartkowi! Na pewno się ucieszy 🙂

https://www.bieg.truchtacz.pl – link do wydarzenia

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7716 – link do zapisów

Do końca maja obowiązuje niższa opłata startowa, dlatego nie warto zwlekać z zapisami!

Wpis powstał w ramach współpracy z marką Avon.

Share: