podróżetrening

Obóz biegowy na Suwalszczyźnie – Wigry 2021

Czas powiedzieć to oficjalnie: otwieramy zapisy na letnie obozy biegowe 2021! To już nasz trzeci sezon na Suwalszczyźnie i już nie możemy się doczekać by kolejny raz pokazać Wam tę piękną krainę od strony biegowej.

W tym roku czeka na Was trochę nowości.

Przede wszystkim zmienia się miejsce naszego obozu i przenosimy się do samego serca Wigierskiego Parku Narodowego – Pensjonatu Wigierskiego. Zmiana miejsca pozwoli nam na przyjęcie trochę większej liczby chętnych oraz daje możliwość przyjazdu z rodziną / osobami towarzyszącymi niebiegającymi. Do tego oczywiście jest to przecudowne miejsce, pensjonat w wysokim standardzie, na skraju lasu, przy Jeziorze Wigry oraz rzece Czarna Hańcza.

Terminy obozów

26.06-03.07 – I turnus

04.07-11.07 – II turnus

Na tę chwilę dysponujemy wolnymi miejscami w obu terminach i póki co są to jedyne terminy, które mamy dograne, także proszę się nie zastanawiać, bo możliwe, że będą to jedyne obozy 2021.

Obóz trwa tydzień (7 noclegów). Jest to obóz stricte biegowy, będziecie mieli okazję pobiegać, wiele się nauczyć, poznać namiastkę życia wyczynowca, a przede wszystkim miło spędzić czas w gronie ludzi podobnie zakręconych na punkcie biegania.

Stawiamy mocno na przybliżenie Wam biegania od strony praktycznej i teoretycznej. Średnio trenujemy dwa razy dziennie, a czasem 3. Dni zaczynamy od przyjemnego porannego rozruchu. Robimy kilka kilometrów luźnego biegu oraz trochę gimnastyki na pobudzenie. Następnie jemy wspólne śniadanie, a dalej w zależności od dnia realizujemy główny trening biegowy/ trening uzupełniający lub mamy czas wolny/wycieczkę. Po obiedzie następuje zamiana, jeżeli nie było treningu głównego mamy trening, jeżeli trening był, mamy czas na regenerację. Część treningów uzupełniających oraz wykłady/konsultacje indywidualne będą realizowane wieczorem po kolacji.  Przejdziemy przez podstawowe jednostki, spróbujecie nowych akcentów, dowiecie się po co biegać konkretne treningi, jak je łączyć w cykle. Stawiamy też mocny nacisk na treningi uzupełniające oraz regenerację. To co nas wyróżnia, to dobieranie ćwiczeń pod bieganie; nie robimy ćwiczeń byle się zmęczyć, ćwiczymy by lepiej i zdrowiej biegać. Dowiecie się jak pracować nad ogólną sprawnością biegacza, dynamiką, siłą, szybkością, jak się rozciągać, rolować. Poznacie masę ćwiczeń i patentów treningowych, które mamy nadzieję, zostaną z Wami na długo i po obozie. Tak pisałam rok temu o obozach, w tym roku główne cele się nie zmieniają, kilka punktów usprawnimy, czy urozmaicimy, ale o tym będziemy informować w wiadomościach prywatnych i na samych obozach.

Dla kogo taki obóz?

Mogłabym napisać tylko tyle: jeżeli masz za sobą pokonany chociaż jeden kilometr odnajdziesz się na naszym obozie. I nasi uczestnicy z pewnością by to potwierdzili. Na każdym turnusie mieliśmy osoby od mocno początkujących do mocno zaawansowanych. Treningi są tak ułożone, że każdy robi swoje w grupie, czy z trenerem obok. Będą dni, gdzie osoby mniej zaawansowane będą miały więcej wolnego, więcej ćwiczeń, czy po prostu krótsze treningi, ale z pewnością nikt nie będzie się nudził. Ważne by osoba zgłaszająca się była świadoma, że jedzie na obóz biegowy i będzie motywowana z każdej strony by dać z siebie wszystko i wynieść jak najwięcej z tego tygodnia.

Dane i formalności

 • Termin – 26.06 – 03.07 oraz 04.07 – 11.07 – 7 noclegów 
 • Lokalizacja – Suwalszczyzna, Pensjonatu Wigierskiego 
 • Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych. Pokoje 4 osobowe dla grup znajomych.
 • Trenerzy: Bartek Olszewski oraz Kasia Gorlo-Olszewska
 • Cena:
  • 2090 zł; zaliczka w wysokości 500 zł jest gwarantem miejsca. Dla naszych zawodników oraz osób które już z nami były na obozach 100 zł zniżki.
  • Osoba towarzysząca, niebiegajaca 1690 zł, zaliczka w wysokości 500 zł jest gwarantem miejsca. Zastrzegamy sobie prawo w pierwszej kolejności zapisywać na obóz osoby biegające oraz byłych obozowiczów.
 • Wyżywienie śniadanie, obiad, kolacja w cenie. Posiadamy opcję diety wegetariańskiej oraz wegańskiej!
 • Dojazd do okolicznych atrakcji oraz Suwałk we własnym zakresie ( zbieramy się w grupy i jedziemy na bieżnię ).
 • Osoby zgłaszające się prosimy o wysłanie maila na adres: treningi.olszewscy@gmail.com, w odpowiedzi prześlemy wszelkie szczegóły i formularz do wypełniania. 

Share: