Inne

Ćwiczenia z piłką na stabilność ogólną. Part 1

Bieganie, rozciąganie, stabilizacja, siła ogólna, i tak w kółko. Żeby zdrowo biegać warto urozmaicać swoje treningi i dbać o rozwój wszystkich mięśni. O wzmacnianiu mięśni otaczających tułów(brzucha i pleców) pisałam już TU i TU. To one odpowiadają za naszą postawę, z ich pomocą poprawimy swoją technikę i szybkość, a także zmniejszymy ryzyko kontuzji – to tak w skrócie 🙂

Ostatnio do swojego planu dodałam (albo zamieniłam) kilka nowych ćwiczeń, które mają mnie zaprowadzić na wyżyny sprawności fizycznej! Dziś zapraszam na pierwszą porcję ćwiczeń z piłką. Ćwiczenia prezentuję w kolejności, w której wykonuję je podczas treningu.  Osobiście robię 3 serie po 10 powtórzeń, z minutową przerwą między seriami.
1.

Ważne: nogi proste, nie bierzemy rozpędu na piłce,  idziemy do góry siłą mięśni brzucha, u góry wydech, przytrzymanie, powrót do pozycji wyjściowej, bez przeprostu w plecach. Ćwiczenie wzmacnia nie tylko brzuch i plecy, ale też barki i ramiona.

2.

Ważne: ręce stabilnie na piłce, nogi oparte mniej więcej na tej samej wysokości, dociągamy raz jedną raz drugą nogę do łokcia, staramy się robi to w miarę powoli, wydech gdy kolano jest przy łokciu.
To ćwiczenie jeszcze średnio mi wychodzi, ale za pierwszym razem zrobiłam tylko 3 powtórzenia! Postęp jest, to ważne! 😀

Na dziś tyle 😉

Pozdrawiam!

Share: