Inne

Ćwiczenie, które odmieni każdy brzuch!

Mieć idealnie wyrzeźbione mięśnie brzucha… kto by nie chciał? A jednak, trud ich zdobycia powoduje, że często to tylko płonne marzenia, co widać latem na plaży 😉 
Sama z mniejszym lub większym, ale raczej z tym pierwszym, powodzeniem, chwytałam się przeróżnych form ćwiczeń. Dziś już wiem, że szkoda czasu i zdrowia na ciskanie tysięcy brzuszków i A6W. Obecnie poza ćwiczeniami stabilizującymi i bieganiem, w miarę regularnie robię na brzuch właściwie tylko jedno ćwiczenie, WZNOSY NÓG W ZWISIE. Ćwiczenie jest wymagające, ale super skuteczne i proste. Nawet u kogoś takiego jak ja (jem dużo słodyczy), mięśnie pięknie się wzmacniają i kształtują przy okazji.  
Poniżej pokazuję na sobie dwie wersje ćwiczenia (wybieramy w zależności od zaawansowania i siły woli). Fajna jest też trzecia opcja: dociągamy kolana i robimy wykop obunóż przed siebie).
Dociąganie kolan do klatki piersiowej
Podnoszenie wyprostowanych nóg (bez zamachu)
Przyrząd z powodzeniem możemy zastąpić drążkiem lub chwytotablicą (poniżej). 
Ćwiczenie wykonuję średnio dwa razy w tygodniu (trzy byłoby jeszcze lepiej), 5×15.
Osoby, które nie radzą sobie z tym ćwiczeniem, mogą zacząć od unoszenia nóg z pozycji leżącej (https://www.youtube.com/watch?v=sP-UL2jng78).
No i informacja najważniejsza: bez diety i intensywnych ćwiczeń aerobowych angażujących całe ciało, brzuch się nie zrobi! Niestety jest to miejsce, gdzie gromadzi się sporo tłuszczu, na który trzeba sporo wysiłku!
Pozdrawiam!
Share: