life style

W jakich butach przebiegłam pierwszy prawdziwy miesiąc zimy?

Adidas Supernova Glide Boost, pod tą długą, tajemniczą nazwą, kryją się proste i przyjazne w użytkowaniu buty do biegania. Supernova, to znany i ceniony model butów treningowych firmy Adidas, a Boost, to nowy (o rewolucyjnych Energy Boost pewnie słyszeliście 🙂 ) materiał amortyzujący, który wyparł piankę EVA z kolejnych już butów tejże firmy.

W Supernova Boost przebiegłam około 200 km. W terenie, lesie, na asfalcie, kostce, lodzie, śniegu. Nie są to buty terenowe, ale jak styczeń na Suwalszczyźnie przetrwały, muszą to być albo dobre buty, albo na twardego biegacza trafiło 😀 Pierwszy ciężki miesiąc za nami, pozwolę więc sobie na krótką opinię, w której skupię się na własnych subiektywnych odczuciach.

W moich oczach są to dobrze amortyzowane i przyczepne buty treningowe. Bez problemu biegałam w nich po śniegu i średnio śliskim lodzie (w Energy Boost nie było tak lekko). Treningi na kostce brukowej też nie sprawiały mi problemów. Buty nie są specjalnie ciężkie, więc nie przeszkadzają w szybszych treningach (biegi z prędkością 4:15-4:30 są możliwe i komfortowe nawet na śniegu).

Kilka osób prosiło mnie o porównanie Supernova Boost z Energy Boost. Pomijając różnice techniczne i systemy, w które zostały wyposażone, z moich obserwacji wynika, że:
– Supernova są sporo tańsze od Energy (jakieś 200 PLN)
– Są szersze i mniej dopasowane, dlatego mogą okazać się wygodniejsze dla osób z szerszymi stopami.
– Nie opinają nogi jak skarpeta, ale są stabilne.
– Siateczka wierzchnia przepuszcza więcej powietrza, co czuć wyraźnie przy minus kilkunastu stopniach.
– Mają lepszą przyczepność niż Energy Boost, za czym stoi podeszwa z gumy Continental.

Reasumując, Supernovy, to dobre buty na długie treningi, twardą i śliską nawierzchnię. Spisują się idealnie w obecnych warunkach i poleciłabym je każdemu, kto szuka uniwersalnej wygody. Nie dają jednak moim stopom tego komfortu, co Energy Boost. Gdy zakładam Energy Boost mam wrażenie, że buty wchłaniają moje stopy i aż do końca treningu tworzymy jedność, a w Supernovach jest po prostu zwyczajnie. Energy Boost mają osobowość, a w Supernovach po prostu dobrze się biega.*Buty otrzymałam w ramach współpracy z marką Adidas

Pozdrawiam!

Share: