life style

Dlaczego bieganie solo jest fajne?

DSC04171

Wszyscy wokół zachwalają i przekonują do biegania w grupie, z partnerem, wózkiem, psem. Sama od czasu do czasu decyduję się na trening w towarzystwie, naprawdę to lubię,  ale z natury jestem samotnikiem i nic mi nie sprawia tyle przyjemności, co samotność na treningu <3  Bieganie solo jest najlepsze i dziś Wam napiszę dlaczego!

1. Nie musisz udawać, że się nie męczysz.

2. Gdy już bardzo się męczysz i opcja udawania już dawno odpadła – nikt tego nie widzi.

3. To Ty wyznaczasz tempo i dystans. Gdy czujesz, że masz dobry dzień na zrobienie czegoś mocniejszego, robisz to bez obaw, że ktoś zostanie w tyle, a gdy masz gorszy dzień, po prostu luzujesz, bez zbędnych tłumaczeń. Rządzisz!

4. Chwila tylko dla siebie. Ucieczka od hałasu dnia codziennego, coś czego wielu z nas amatorów szuka w bieganiu. Po całym dniu pracy, popołudniu z głośną rodziną, marudzącą koleżanką, płaczącym dzieckiem, miauczącym kotem… nic, po prostu nic tak nie uspokaja jak bieg solo 🙂

5. Masz czas dla swoich myśli. Podczas biegu wpadam na najlepsze pomysły, w mig rozwiązuję sprawy, które spędzały mi sen z powiek, organizuję sobie resztę dnia, tygodnia. Wszystko sobie układam w głowie i świat staje się łatwiejszy, a gdy wracam z treningu, pozostaje tylko działać według założeń – uwielbiam ten stan! Też tak macie?

6. Sam więcej osiągniesz. Solo jesteś w stanie przekroczyć tę magiczną granicę komfortu z jednej prostej przyczyny  – patrz punkt pierwszy.

7. Nie musisz hamować swoich odruchów fizjologicznych – czasem trzeba zejść na bok, wyczyścić nos i – chyba nie muszę rozwijać, każdy biegacz zna te tematy.

8. Nie tłumaczysz i nie rozmawiasz, zachowujesz właściwy rytm i oddech.

9. Wszystko przebiega szybciej i sprawniej Na nikogo nie czekasz, nikt na Ciebie nie czeka. Zaczynasz i kończysz bieg, gdy Ty sam jesteś gotowy.

10. Możesz popracować nad wizualizacją swojego wyścigu, skoncentrować się na postawionych celach, pracować nad wygrywaniem głową!

11. Jesteś zrelaksowany – patrz wszystkie powyższe – a o to przede wszystkim chodzi w bieganiu 😉

Pozdrawiam!

PS Jak Wy lubicie?

Share: