Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/runthewo/domains/runtheworld.pl/public_html/wp-content/plugins/admin-builder/inc/abMeta.php on line 119

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/runthewo/domains/runtheworld.pl/public_html/wp-content/plugins/admin-builder/inc/abMeta.php on line 162
Jak się biega w butach z Lidla? Test sprzętu - Run The World
life style

Jak się biega w butach z Lidla? Test sprzętu

Na propozycję przetestowania butów z Lidla przystałam od razu. Pomyślałam, że skoro testowałam z bardzo wysokiej półki, dla równowagi przyda się coś z niższej.

 
 
 
Buty Crivit Sports, które pojawią się w ofercie sklepów Lidl 11 lipca, kierowane są do biegaczy początkujących. Pod takim też kątem starałam się je ocenić.
Już na pierwszy rzut oka, widać, że są to typowe, mocno amortyzowane buty, do biegania po twardej nawierzchni. O właściwościach amortyzujących trochę możemy dowiedzieć się z opisu od producenta. Wykonana z pylonu podeszwa łagodzi uderzenia. Na śródstopiu znajduje się stabilizator Carbonlite. Podeszwa wewnętrzna EVA i zintegrowane elementy amortyzujące (jakie?) dają dodatkowy komfort w trakcie biegu.
 
 
Wielkim specjalistą od butów nie jestem. Nie kolekcjonuję ich. Nie podążam za nowinkami i trendami. Często jest mi po prostu ciężko odgadnąć realną wartość buta i przełożyć ją na właściwości sprzętu. Dlatego w swojej ocenie kieruję się przede wszystkim subiektywnymi odczuciami, a najważniejsze kryterium to: wygodne/niewygodne.

 

 

Założyłam, że początkujący biegacz (grupa docelowa produktu), biegać będzie w nich maksymalnie godzinę. Tak więc, moje testowe treningi były dość krótkie i mało intensywne. Na ich podstawie, muszę przyznać, że biega się w nich zupełnie normalnie – komfortowo. Nie wiem, jak spisują się na dłuższych trasach (nie miałam tyle czasu), obawiam się, że jak dla mnie mogą być trochę za sztywne. Są dopasowane i dość wąskie, szczególnie w śródstopiu. Tu może pojawić się minus dla osób z szerokimi stopami. W biegu czuć, że mają amortyzację. Kilka razy specjalnie łupnęłam piętą, żeby w tym się utwierdzić. Materiał sprawia wrażenie solidnego i odpornego na warunki atmosferyczne. Podeszwa jest antypoślizgowa. Wyposażone też są w dodatkowe odblaski. Dlatego uważam, że szczególnie na sezon jesień/zima to idealny wybór.
 
 

 

Buty pomimo swej niskiej ceny (65zł za parę) są dobrze wykonane i spełniają podstawowe funkcje butów do biegania.  Z czystym sumieniem mogę polecić je osobom zaczynającym przygodę z bieganiem.
 
Pozdrawiam!
Share: