life style

Zapisz się na 37. Maraton Warszawski i Biegaj Dobrze, czyli bieganie charytatywne już w Polsce!

Już dziś ruszyły zapisy na 37. Maraton Warszawski, a wraz z nimi akcja #BiegamDobrze, w której mam przyjemność uczestniczyć. Wy też planujecie bieg w Maratonie Warszawskim, albo kibicujecie swoim bliskim i chcielibyście stać się częścią czegoś fajnego? Czytajcie dalej, bo już tłumaczę o co chodzi.

14.04

Bieganie charytatywne stało się popularne na największych prestiżowych imprezach biegowych do tego stopnia, że biegacze zbierający środki na wybrane cele charytatywne zaczęli dominować na listach startowych. Do największych dobroczynnych wydarzeń zalicza się Maraton Londyński, gdzie w 1981 zebrano na cele charytatywne rekordowe ponad 600 mln funtów oraz Maraton w Nowym Jorku. Jest szansa, że dzięki nam, Maraton Warszawski też znajdzie się w tym elitarnym gronie 🙂 Ja już #BiegamDobrze, liczę, że i Wy się zdecydujecie!

Poniżej dokładne informacje o akcji ze strony organizatora www.maratonwarszawski.com :

„Dzięki Fundacji „Maraton Warszawski” każdy może spróbować swoich sił i zmierzyć się z dystansem maratońskim, jednocześnie angażując się w zbieranie środków dla potrzebujących. Zgłaszając się do startu w 37. PZU Maratonie Warszawskim biegacze mają szansę aktywnie wesprzeć działanie jednej z czterech organizacji partnerskich: Amnesty International, Fundacji Dzieci Niczyje, Fundacji Synapsis lub Fundacji Rak‘n’Roll. Aby podjąć to wyjątkowe wyzwanie wystarczy podczas rejestracji założyć profil swojej zbiórki, za pośrednictwem którego znajomi, rodzina, sąsiedzi czy inni biegacze będą mogli wpłacać środki na wybrany przez zawodnika cel. Kiedy licznik na założonym profilu przekroczy 300 zł, fundusze zasilą konto wybranej organizacji, a biegacz otrzyma od niej numer startowy. Na zebranie środków, a tym samym zagwarantowanie sobie startu w 37. PZU Maratonie Warszawskim, jest czas do 15 sierpnia, jednak swoją zbiórkę można prowadzić dalej – aż do 15 października. Jeśli do 15 sierpnia zawodnik uzbiera mniej niż 300 zł – zebrana kwota zostanie przekazana na wskazany przez niego cel charytatywny, a biegacz nadal będzie miał czas na zgłoszenie się do maratonu, wniesienie opłaty startowej i udział w biegu. Dla wszystkich biegaczy charytatywnych Fundacja „Maraton Warszawski” wraz ze sponsorami przygotowała prezent – pakiet zawierający koszulkę techniczną.

Regulamin biegu, formularz zapisów i inne przydatne informacje znaleźć można na stronie http://www.pzumaratonwarszawski.com/.”

1200_1-07

Ja już się zapisałam i wybrałam fundację, którą chcę wesprzeć. Pozostaje jeszcze wyklepać na tyle dużo kilometrów by w końcu ta trójka pękła!

Pozdrawiam!

PS A tu jest link do mojego profilu, na którym zbieram środki dla Fundacji Rak’n’Roll :

https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/charity/77

Pozdrawiam!

Share:
  • Ja też „Biegam dobrze” i będę wdzięczna za każdy grosik 🙂 https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/charity/97 A za łamanie „trójki” trzymam kciuki! To już naprawdę bardzo ambitny cel! W sumie to mój taki długoterminowy, który przyświeca mi każdego biegowego dnia, ale póki co to jeszcze dużo mi tych kilometrów do wybiegania zostało, aby został zrealizowany. Mam nadzieję, że Tobie uda się tej jesieni!

    • Powodzenia 🙂 z tego co widziałam to sporo tych kilometrów biegasz 😉

      • Oj ostatnio to lichy mój kilometraż, bo mnie samochód potrącił i miesiąc z życiorysu wycięty, ale powoli wracam do biegowych łask (tylko to tętno przedzawałowe przy wracaniu do formy męczy niemiłosiernie…) 🙂 Ale fakt, lubię dużą objętość (jak na mój poziom) i już mi do niej tęskno, choć myślę, że będę musiała to trochę ukrócić tak do max 90km tygodniowo, bo mi te kilometry na treningach jakoś nie oddają na zawodach – choć w tym sezonie to nie miały jak, choćby i „chciały”, ale miejmy nadzieje, że co się odwlecze to nie uciecze… 😉

        • Tętno szybko spadnie 😉 a zmniejszenie objętości może wyjść na dobre. Wracaj do zdrowia !