motywacja

Co powinien mieć każdy biegacz?

Cierpliwość, to ona według mnie jest jedną z ważniejszych cech, dobrych biegaczy. Jako, że sama, czy chcę, czy nie, od dłuższego czasu mocno nad nią pracuję, postanowiłam tym postem wyrazić swój wielki szacunek do niej 🙂 A Wy? Przyznać się, kto pomyślał o butach albo zegarku?!

Cierpliwość…
Pozwala przetrwać trudne chwile i iść śmiało dalej. Dzięki niej nie załamujemy się, gdy coś nam nie wychodzi, tylko próbujemy aż do skutku. Nie udało się osiągnąć wymarzonego czasu? Pracujemy dalej. Przebiegnięte do tej pory kilometry, na pewno nie poszły w las.
Tylko cierpliwy biegacz jest w stanie długo i mocno trenować w samotności, skoncentrować się na swoich celach i pragnieniach tak, by po prostu je osiągnąć!
Pomaga wyważyć nasze cele i pragnienia tak, by były realne, ale satysfakcjonujące, wymagające, ale nie szkodzące dla naszego zdrowia. Osobiście wspinam się cierpliwie i nie przeskakuję po drodze schodków. Może to nudne, ale dzięki takiemu podejściu biegam już kilka lat i czuję, że najlepsze wciąż przede mną!
Nie ma mowy o regularności i konsekwencji w treningach bez wzmianki o cierpliwości!
Sprawia, że niemożliwe staje się możliwe, a tak bardzo nielubianą przerwę w treningu, z nią, da się przeżyć, nie tracąc włosów na głowie i spokoju ducha. Z nią wykonujemy nudne i dziwne ćwiczenia na wzmocnienie osłabionych mięśni, myśląc przy tym pozytywnie, bo wierzymy, że w końcu przyjdą nasze złote dni.
Cierpliwi wiedzą, kiedy muszą stanąć, a kiedy mogą ruszyć dalej.
A ja? Powoli wstaję, don’t worry 🙂 Niby krótkie te moje przerwy, ale tak trudne do zaakceptowania i niestety negatywnie odbijające się na moich planach, że… No, ale jestem cierpliwa!
A Wy? Jeżeli ktoś się martwi, że nie może biegać, bo nie jest cierpliwy- uspokajam. Bieganie uczy cierpliwości!
Share: